Szukasz żywności wysokiej jakości?

Spójrz na etykietę.

Wybieraj produkty ze znakami jakości i oznaczeniami, które potwierdzają ich wyjątkowe walory.

Produkty spożywcze ze znakiem

Oznaczone poniższymi znakami produkty spożywcze nie powstają w ramach systemów jakości, ale posiadają konkretne cechy, które je wyróżniają, a przez to wpływają na ich wyjątkowość i unikalność. Są to takie walory jak pochodzenie surowców użytych do produkcji czy tradycyjne metody wytwarzania.

Znak POZNAJ DOBRĄ ŻYWNOŚĆ informuje o wysokiej i stabilnej jakości produktu żywnościowego.
Zobacz więcej …
Znak PRODUKT POLSKI to gwarancja, że produkt został wyprodukowany w Polsce na bazie polskich surowców.
Zobacz więcej …

.
Znak INTEGROWANA PRODUKCJA to gwarancja, że płody rolne posiadają najwyższe wartości biologicznei i odżywcze oraz są bezpieczne dla zdrowia ludzi.
Zobacz więcej …

Znaki WOLNE OD GMO gwarantują, że produkt nie zawiera organizmów genetycznie zmodyfikowanych lub że pochodzi od zwierząt, które nie były żywione paszami genetycznie zmodyfikowanymi.
Zobacz więcej …

 

Produkty certyfikowane w ramach krajowych systemów jakości

Żywność oznaczona poniższymi znakami daje gwarancję jakości dzięki stosowaniu określonych, rygorystycznych metodyk i zasad produkcji, ze szczególnym uwzględnieniem jakości i pochodzenia surowca, z którego jest produkowana.

QAFP. System gwarantowanej jakości żywności zwraca uwagę na dobrostan zwierząt, zdrowie konsumentów i jakość kulinarną mięsa. Obejmuje kulinarne mięso wieprzowe, tusze i elementy z kurczaka i indyka, a także wędliny drobiowe i wieprzowo-wołowe.
Zobacz więcej …
QMP. System gwarantowania jakości mięsa wołowego kładzie nacisk na wysokie standardy dobrostanu zwierząt. To gwarancja sprawdzonego źródła pochodzenia mięsa, miękkiej i delikatnej wołowiny, a także doskonałego smaku.
Zobacz więcej …
Jakość Tradycja. System jakości służący wyróżnianiu produktów tradycyjnych wysokiej  jakości, które posiadają co najmniej 50-letnią historię wytwarzania.
Zobacz więcej …

Produkty z certyfikatami unijnymi

Unijny system oznaczeń gwarantuje wyjątkową jakość produktu wynikającą ze specyficznych uwarunkowań regionalnych, historii czy też unikatowej tradycji wytwarzania.

 

Chroniona Nazwa Pochodzenia. Znak jakości przyznawany produktowi nawiązuje do miejsca, w którym jest wytwarzany, i podkreśla jego związek z danym regionem geograficznym. Wszystkie surowce potrzebne do wytworzenia tego produktu pochodzą z określonego obszaru geograficznego oraz wszystkie fazy wytwarzania odbywają się na tym obszarze.
Zobacz więcej …
Chronione Oznaczenie Geograficzne. Znak przyznawany produktom regionalnym wyjątkowej jakości, o nazwie nawiązującej do miejsca, w którym są wytwarzane i podkreślającej ich związek z tym miejscem. Przynajmniej jeden z etapów powstawania produktu musi przebiegać na obszarze, do którego odnosi się nazwa.
Zobacz więcej …
Gwarantowana Tradycyjna Specjalność. Znak jakości przyznawany produktom noszącym tradycyjną nazwę odnoszącą się do ich specyficznego charakteru lub tradycyjnie stosowaną dla tych produktów. Produkt musi być wytwarzany z tradycyjnych surowców, według tradycyjnej, przekazywanej z pokolenia na pokolenie receptury lub tradycyjnymi metodami.
Zobacz więcej …
Rolnictwo ekologiczne. Zamieszczany na etykietach unijny znak jakości wraz z numerem certyfikatu potwierdza, że produkt jest wolny od zanieczyszczeń, chemii i GMO oraz wytworzony z dbałością o środowisko naturalne ze szczególnym uwzględnieniem łączenia przyjaznych środowisku praktyk gospodarowania, wspomagania wysokiego stopnia różnorodności biologicznej, wykorzystywania naturalnych procesów oraz zapewnienia właściwego dobrostanu zwierząt.
Zobacz więcej …