23 września 2017

X Święto Rydza

10. Święto Rydza, 23 – 24 września 2017 r.

Kolejna, dziesiąta już edycja wydarzenia odbędzie się w ostatni (pełny) weekend września. Polowanie na Rydza, pokazy i warsztaty rękodzielnicze, wystawa mikologiczna, wystawa fauny Beskidu Niskiego, koncerty jazzowe, konkurs kulinarny, zabawy dla dzieci i wiele innych atrakcji dla małych i dużych grzybiarzy.

Święto Rydza jest okazją do leśnych wędrówek i spacerów w Parku Zdrojowym. Dla smakoszy jest czasem kulinarnych doznań. Pozwala także na poznawanie historii Uzdrowiska Wysowa-Zdrój, bogatej kultury Beskidu Niskiego, sztuki ludowej, tradycji i zwyczajów ludności tego niezwykle interesującego zakątka naszego kraju. W Parku Zdrojowym można podziwiać oryginalne prace rękodzielnicze, pamiątki zanikających zawodów. Podczas Święta koniecznie trzeba wziąć udział w Polowaniu na Rydza!

W to rydzowe święto Park Zdrojowy tętni życiem. Organizatorzy zapewniają interesujące prelekcje o tematyce mikologicznej, występy artystyczne, zabawy dla dzieci, konkursy, pokazy i quizy. Wieczorem zapraszają na Dancing „Rudy, rudy, rudy rydz… „.

Lokalizacja

Wysowa Zdrój (Beskid Niski)

Wysowa-Zdrój, Polska

Organizator: